1ο 2008 Τσίκινης Ηρακλής Vs Ζερβάκου Σωκρ.

2ο 2009 Τσίκινης Ηρακλής Vs Τσακόπουλου Δημ

3ο 2010 Τσίκινης Ηρακλής Vs Μερίτσης Τάσος , Γυναικών: Φωτεινάκη Σύλβια. Διεξαγωγή: 1-20/8/2010

4ο 2011 Αλεβιζόπουλος Κων/νος - Αλεβιζόπουλος Φιλ. (ΟΑ Γλυφάδας) Βάσια Μπίζου - Φωτεινάκη Σύλβια, Διεξαγωγή: 22/7-7/8

5ο 2012 Άγγελος Abou Arraj Vs Λάγαρης Παναγιώτης(6-2, 6-4) Γυναικών: Έλενα Καλογεροπούλου Διεξαγωγή: 22/7-12/8

6ο 2014 Διεξαγωγή: : 2-10/8/2014 Γαλάνης Νίκος - Καρελάς Παναγιώτης 6-0/7-6 Μπίζου Βάσια - Χασομέρη Βαρβάρα 6-3, 7-6. Διπλά Ανδρών Μπαζιωτόπουλος - Παπαντωνίου Vs Κωνστάνταρο-Arlotta). Μικτά Διπλά: Κωνστάνταρος/Μπίζου.

7ο 2015 2-20/8/2015 Ανδρών Division1, νικητής ο τεχνικός διευθυντής του ΟΑ Καλαμάτας Χρήστος Χριστόπουλος που νίκησε στον τελικό τον Αθηναίο Δημήτρη Κάκαρη 6-1/6-0. Την 3η θέση κατέλαβε ο Άρις Παπαγιαννόπουλος κερδίζοντας στον μικρό τελικό τον Κουλουμπό Χαράλαμπο της αγωνιστικής ομάδας του ΟΑ Καλαμάτας 6-1/6-1. Ανδρών Division2, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γιάννης Τσακόπουλος (ΣΑ Μεσσήνης) κερδίζοντας στον τελικό τον Αργύρη Μπάλα από τη Σπερχογεία με 2-1σετ (3-6/7-5/10-7). Την 3η θέση κατέκτησε ο Δημήτρης Σπανός νικώντας στον μικρό τελικό τον Δημήτρη Δημητρόπουλο από τη Μεσσήνη με 6-2/6-4. Στις γυναίκες νικήτρια η Αγγελική Κουλουμπού του ΟΑ Καλαμάτας η οποία κέρδισε στο μεγάλο τελικό την επίσης Καλαματιανή Χριστίνα Εξηνταβελώνη με 6-4/7-6. Την 3η κατέλαβε η Άννα Προδρόμου από τη Μεγαλόπολη, κερδίζοντας την Αθηναία Ευαγγελία Γεωργαρά με 6-1/6-0. Διπλά Ανδρών για 2η συνεχή φορά Μπαζιωτόπουλος - Παπαντωνίου (Μιχαλόπουλο - Παπαγιαννόπουλο 6-4/6-2).

8ο 2016 Διεξαγωγή 20-30/8 Στην μεγάλη κατηγορία των Ανδρών Division1, μεγάλος νικητής ο Arlotta Fabrizio, ο οποίος κέρδισε στο μεγάλο τελικό το Στάθη Χρήσιμο αρκετά δύσκολα με 6-4/6-3. Στα ημιτελικά οι φιναλίστ είχαν αποκλείσει τους Θύμιο Σπανό (6-1/6-0) και Αργύρη Μπάλα (6-2/6-0) αντίστοιχα. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Θύμιος Σπανός. Στην κατηγορία των Ανδρών 2η κατηγορία, στο μεγάλο τελικό που κρίθηκε στο tiebreak στο 2ο σετ (7-2) μεγάλος νικητής ο Δρακόπουλος Βασίλης του ΣΑ Μεσσήνης που κέρδισε τον Σπύρο Λιναρδάκη του ΟΑ Καλαμάτας με 2-0 σετ (6-3/7-6). Στους ημιτελικούς είχαν προκριθεί κερδίζοντας τον Τάσο Παντελίδη (6-1/7-5) & Παναγιώτη Καλογερόπουλο (6-1/6-3) αντίστοιχα. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Τάσος Παντελίδης.

9ο ΘΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ MESSINITENNIS OPEN 4-14 ΑΥΓ 2017 1η Κατηγορία Ανδρών 1ος Νικητής Χρήστος Χριστόπουλος 2ος Καρελάς Παναγιώτης (6-1/6-1) 3ή Θέση Γαλάνης Νίκος & Λύτρας Βαγγέλης Consolation Νικητής : Χρήσιμος Στάθης ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ 1η Θέση Χριστόπουλος Χρήστος/Βαγγέλης Λύτρας 2η Θέση Γαλάνης Νίκος/Παναγιώτης Καρελάς 6-2/7-5 (φώτο) 1η Κατηγορία Γυναικών 1ος Νικήτρια Βάνα Χασομέρη 2ή Τόνια Σαρρή 3ή Θέση Νίνα Πάστρα - Στρούμπου - Τσάκωνα Ελένη 7-5/6-4 2η Κατηγορία Ανδρών 1ος Νικητής Παπαγιαννόπουλος Άρης 2ος Αργάνης Πέτρος (6-3/7-5). 3ή Θέση Καλοφωλιάς Περικλής & Βασίλης Δρακόπουλος Consolation Νικητής : Αντωνόπουλος Ντίνος - Κομπότης Παν 7-6/6-2 3η Κατηγορία Ανδρών 1ος Νικητής Καλογερόπουλος Παναγιώτης 2ος Ζέρβας Θοδωρής (6-0/6-2). 3ή Θέση Παναγιωτόπουλος Γιώργος & Τσούκλερης Γιώργος 4η Κατηγορία Ανδρών 1ος Νικητής Βλαχόπουλος Αλέξανδρος 2ος Νικητής Κίσσας Γιώργος (6-4, 3-6, 6-3) . 3η θέση Χριστοφιλόπουλος Στάθης & Κουφόγιαννης Σπύρος.

10ο ΘΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ MESSINITENNIS OPEN 28 ΙΟΥΛ -12 ΑΥΓ 2018 Με τη συμμετοχή 65 αθλητών – αθλητριών σε κατηγορίες επιπέδων Μονού Ανδρών & Γυναικών και 36 αθλητών σε κατηγορίες Διπλού Ανδρών-Μικτά. Οι νικητές σε κάθε κατηγορία: Κατηγορία Master Ανδρών : Νικητής ο Γιώργος Σταυριανέας με 7-6/6-1 επί του Πάνου Σταυριανέα. Στα ημιτελικά ο Πάνος Σταυριανέας νίκησε τον Παναγιώτη Καρελά 6-3/6-4 στον 1ο ημιτελικό, ενώ στον άλλο ημιτελικό μεταξύ Παναγιώτη Καλογερόπουλου και Γιώργου Σταυριανέα έληξε με νικητή το 2ο μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι 5-7/7-5/10-6 στο super tiebreak. Στις γυναίκες στην 1η κατηγορία την 1η θέση στο τελικό της Παρασκευής κατέκτησε η καλαματιανή πρωταθλήτρια της αγωνιστικής ομάδας Αγγελική Κουλουμπού που κέρδισε την συναθλήτρια της στον ΟΑΚ, Γκέρη Ασένοβα 6-3/7-6. Οι φιναλίστ είχαν αποκλείσει στον ημιτελικό τη Βάνα Χασομέρη (6-1/6-2) από τη Μεγαλόπολη και τη Χριστίνα Εξηνταβελώνη (6-2/6-2) αντίστοιχα. Στην 1η κατηγορία Ανδρών, νικητής ο Κάρβελης Αλέξανδρος επί του Αλέξανδρου Διονυσόπουλου με 7-5 6-1. Στα ημιτελικά ο Κάρβελης Αλέξανδρος νίκησε το Δήμο Δημόπουλο(6-1/6-0) και ο Αλέξανδρος Διονυσόπουλος κέρδισε τον Αθηναίο Λύτρα Κωνσταντίνο με 6-4/6-1. Στην 2η κατηγορία Ανδρών, νικητής ο Πέτρος Αργάνης κερδίζοντας τον πρόεδρο του ΟΑ Καλαμάτας Διονύση Λαμπρόπουλο με 6-2/2-6/6-4 Ο Πρόεδρος του ΟΑ Καλαμάτας Διονύσης Λαμπρόπουλος απέκλεισε στον ημιτελικό το Ζέρβα Θοδωρή 6-1/6-1 και ο Πέτρος Αργάνης τον Περικλή Καλοφωλιά με 6-4/6-0. Στην 3η κατηγορία Ανδρών, νικητής ο Νίκος Μητρόπουλος κερδίζοντας το Βασίλη Κληρόπουλο. Ο Βασίλης Κληρόπουλος από την Καλαμάτα απέκλεισε στο tiebreak το Βασίλη Γιαννέτσο απο τη Μεσσήνη 0-6/6-1/12-10 και ο Νίκος Μητρόπουλος νίκησε στον ημιτελικό το Γιάννη Διαμαντάκο 6-3/6-3 επίσης απο τη Μεσσήνη. Στην 2η κατηγορία Γυναικών, νικήτρια η Δούκα Έλενα επικρατώντας στον τελικό της Τσάκωνας Ελένης με 6-2/ 6-0. Στον τελικό, προκρίθηκε η Τσάκωνα Ελένη νικώντας στον ημιτελικό την Τόνια Σαρρή 6-4/6-3 και η Καλαματιανή οδοντίατρος Δούκα Έλενα απέκλεισε την Πλεμμένου Ιωάννα από τη Μεσσήνη. Στα διπλά Ανδρών, νικητές το ζευγάρι Σταυριανέας Πάνος/Μιχαλόπουλος Θάνος με 4-6/6-3/10-6 επί τους Πουλακίδα Νίκο/Καρελά Παναγιώτη. Στον τελικό προκρίθηκαν τα ζευγάρια Πουλακίδας Νίκος/Καρελάς Παναγιώτης (6-2/6-4 τους Λεβεντόπουλο Νίκο/Νίκα Ανδρέα) & Σταυριανέας Πάνος/Μιχαλόπουλος Θάνος (6-2,1-6,10-5 τους Σταυριανέας Γιώργος/Δελής Κώστας). Τέλος στη κατηγορία διπλά μικτά, νικητές το ζευγάρι Λεβεντόπουλου Νίκου/Δούκας Έλενας που κέρδισε στον τελικό τους Μιχαλόπουλο/Εξηνταβελώνη με 6-2/6-2. Στο μεγάλο τελικό προκρίθηκε το ζευγάρι Μιχαλόπουλος Γιώργος/Εξηνταβελώνη Χριστίνα που κέρδισε στον ημιτελικό τους Διονυσόπουλο Αλ/Παπαδοπούλου Ευη (6-7/6-1/10-3) και το ζευγάρι Λεβεντόπουλου Νίκου/Δούκας Έλενας που κέρδισε τους Δημόπουλου Δημοσθένη/Φλούδα 6-3/6-1.

11 ου ΘΕΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΟΡΕΝ ΕΠΙΠΕΔΩΝ 2019 16-31 ΑΥΓ Ολοκληρώθηκε την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου, στα ανακαινισμένα γήπεδα αντισφαίρισης στο αθλητικό κέντρο Αγίου Νικολάου, το 11ο messinitennis open summer 2019 με τους τελικούς στα διπλά μικτά και 3η κατηγορία Ανδρών. Την Κυριακή 1 Σεπτέμβρη είχαν προηγηθεί οι τελικοί στις κατηγορίες Ανδρών (1η - 2η κατηγορία) - Γυναικών 1η κατηγορία και το Σάββατο 31 Αυγούστου ο τελικός στη 2η κατηγορία Γυναικών. Μεγάλος νικητής στην 1η κατηγορία ανδρών ο Contant Sylvain Yvan ο οποίος μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι 3 ωρών κέρδισε τον Αλεξανδρο Διονυσόπουλο της ΑΕΚ Τρίπολης στο 3ο set δύσκολα, με 4-6,6-4,7-5 set. Στην 1η κατηγορία γυναικών, νικήτρια η Χριστίνα Εξηνταβελώνη, αφήνοντας στην 2η θέση τη Σταυρούλα Ανδριανοπούλου με 6-2/6-4 set. Στον τελικό της 2ης κατηγορίας ανδρών την 1η θέση κατέκτησε ο «νησιώτης» Περικλής Καλοφωλιάς που επικράτησε του «καλαματιανού πρωταθλητή στο βόλεϊ» Γιώργου Κουλιέρη με 6-2/6-3 set. Την 1η θέση στα διπλά μικτά κατέκτησε το ζευγάρι Θύμιος Σπανός / Εξηνταβελωνη Χριστίνα που κέρδισε με 6_2/6_1 set τους Ανδριανόπουλου Σταυρούλα/Καρνούσκο Γιώργο. Το χρυσό μετάλλιο στην 3η κατηγορία κατέκτησε ο Γιάννης Μπαζιωτης (ΟΑ Καλαμάτας) που επιβλήθηκε του Γιώργου Κίσσα από τη Μεσσήνη με 7-5/6-4 set. Τέλος της 1η θέση στον τελικό του Σαββάτου 31 Αυγούστου, στην 2η κατηγορία γυναικών κατέκτησε η αθηναία Κουφού Γεωργία (6-2/6-1 τη Γεωργία Δικαίου)