ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΕΑΡΙΝΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ 18-30/4/2017 +PHOTOS

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

UPDATE 10/5  21:58

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

DIVISION   1 ΑΝΔΡΩΝ

Στον μεγάλο τελικό της κατηγορίας  (Σάββατο 29/4 & ώρα 18:30) νικητής  ο Ψυχογιός Αντώνης του Smash tennis club Tripolis Vs Γαλάνη Νίκου του ΟΑ Καλαμάτας με 6-3/6-0.

Χάλκινο Μετάλλιο Στάθης Χρήσιμος του ΣΑ Μεσσήνης. Ο Νίκος Λεβεντόπουλος δεν αγωνίσθηκε στον ημιτελικό, λόγω τραυματισμού.

Φωτογραφία του Όμιλος Άντισφαίρισης Μεσσήνης.

DIVISION 1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Η Ρεβέκκα Αργυροπούλου επίσης του Smash tennis club Tripolis κέρδισε στο μεγάλο τελικό που διεξήχθη την Κυριακή 30/4,  την Καλαματιανή Σταυρούλα Ανδριανοπούλου με 6-1, 6-4 και κατέκτησε τη 1η θέση. Το χάλκινο μετάλλιο στο 3ο σετ 2-6/1-6/0-6 κέρδισε η Σύλβια Φωτεινάκη η οποία αγωνίσθηκε με τη Γιούλη Δικαιουλάκου από την Καλαμάτα.

DIVISION   2 ΑΝΔΡΩΝ

Στο μεγάλο τελικό  νικητής  ο Αργύρης Μπάλας ο οποίος κέρδισε τον Παναγιώτη Φωτεινόπουλο με 2-1 σετ (6-1/1-6/6-3). Χάλκινο μετάλλιο ο   Θύμιος Σπανός που κέρδισε στον μικρό τελικό  τον Περικλή Καλοφωλιά.

DIVISION   3 ΑΝΔΡΩΝ

Μεγάλος νικητής ο Δημήτρης Σπανός ο οποίος επεβλήθη του Δημητρόπουλου Γιάννη του Smash tennis club Tripolis με 2-1 σετ (6-3/4-6/6-4) . Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Φάνης Διακουμέας ο οποίος κέρδισε τον Θοδωρή Ζέρβα με 2-1 σετ (7-6/0-6/6-4)