Τελικά Αποτελέσματα 1ου Εαρινού τουρνουά Αντισφαίρισης 2015

 

Με την διεξαγωγή των τελικών αγώνων σε όλες τις κατηγορίες ολοκληρώθηκε την  Κυριακή το απόγευμα  14 Ιουνίου το 1ο Εαρινό τουρνουά αντισφαίρισης Επιπέδων ΟΠΕΝ 2015 που διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία  ο Όμιλος Αντισφαίρισης Μεσσήνης  στο αθλητικό κέντρο Αγίου Νικολάου από τις 29/5-14/6/15.  Σημειώθηκε ρεκόρ συμμετοχών με αθλητές-Αθλήτριες από το ΣΑ Μεσσήνης ΟΑ Καλαμάτας, ΑΕΚ Τρίπολης, ΑΤΛΑΣ Τρίπολης και από τον Όμιλο Μεγαλόπολης. Οι αθλητές-Αθλήτριες χωρίστηκαν ανάλογα με το επίπεδό τους σε τρεις κατηγορίες επιπέδων, Division 1, 2 & 3.  Οι συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες ξεπέρασαν τις εβδομήντα δύο (72) και όλοι οι αθλητές έμειναν ικανοποιημένοι από την άρτια διεξαγωγή, τις εγκαταστάσεις και την φιλοξενία των ανθρώπων του τοπικού Ομίλου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες

Στην μεγάλη κατηγορία των Ανδρών Division1, Μεγάλος νικητής ο Καλαματιανός Γιώργος Σταυριανέας που νίκησε στον τελικό τον Arlotta Fabrizio του ΣΑ Μεσσήνης με 6-3/6-1. Την 3η θέση κατέλαβε ο Δημήτρης Τσακόπουλος επίσης του ΣΑ Μεσσήνης.

Στην κατηγορία των Ανδρών Division2, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι  ο Καλαματιανός Πέτρος Αργάνης κερδίζοντας στον τελικό τον Χαραλ. Κουλουμπό του ΟΑ Καλαμάτας με 6-1/7-5. Την 3η θέση κατέκτησε ο Γιώργος Μιχαλόπουλος.

Στην κατηγορία των Ανδρών Division3, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής του ΟΑ Καλαμάτας Νικήτας Μαλαπάνης κερδίζοντας στον τελικό τον Παν. Ξυδιά με 6-2/6-1. Την 3η θέση κατέκτησε ο Δημήτρης Πατριαρχέας.

Στις γυναίκες στη μεγάλη κατηγορία  Division1, χρυσό μετάλλιο και η μεγάλη νικήτρια του τουρνουά η Αναστασία Αντωνίου της ΑΕΚ Τρίπολης η οποία κέρδισε στο μεγάλο τελικό τη Βάνα Χασομέρη από τη Μεγαλόπολη με 6-0/6-2. Την 3η θέση κατέκτησε η Γεωργία Γκουντάνη επίσης της Αεκ Τρίπολης.

Στη Division 2 γυναικών χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Μαρία Καραναγνώστη της Αεκ Τρίπολης η οποία κέρδισε σε ένα συναρπαστικό αγώνα την καλαματιανή Χριστίνα Εξηνταβελώνη με 2-0 σετ (6-3/6-0). Ο μικρός τελικός μεταξύ της Καλαματιανής Σοφίας Χαλασοχώρη και της Βάσιας Παπαηλιού (ΑΕΚ Τρίπολης) έληξε με νικήτρια την 1η με 2-1 σετ (6-4/4-6/10-4).

Στη Division3 γυναικών χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Κων/να Καλυβιώτη του ΣΑ Μεσσήνης η οποία κέρδισε στο τελικό την Νικολέτα Κορδονούρη επίσης από τη Μεσσήνη με 2-0 σετ(6-4/6-4). Στο μικρό τελικό η Μαρία Αγραπίδη (ΟΑ Καλαμάτας) κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο κερδίζοντας την Καλογεράκου Όλγα με 2-0 σετ (6-4/6-2).

Στα διπλά ανδρών, 1η θέση Τσακόπουλος Δημ /Αrlotta (ΣΑ Μεσσήνης), 2η  Καρελάς Π./Πουλακίδας Νικ  (ΟΑ Καλαμάτας), 3η Θέση: Δρακόπουλος Βασίλης/ Καλοφωλιάς Περικλής επίσης του ΣΑ Μεσσήνης.

Τα δώρα που κληρώθηκαν στο τέλος της βραδιάς κέρδισαν:

1ο ΔΩΡΟ: Τρείς (3) ημέρες (ΔΥΟ (2) Διανυκτερεύσεις  με πρωινό) για δύο (2) άτομα στο πανέμορφο KONSTANTIN BEACH HOTEL ΑΛΥΚΕΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ προσφορά του Ομίλου και του Ξενοδοχείου η Κωνσταντίνα Καλυβιώτη.

2ο ΔΩΡΟ: Δύο (2) τενιστικές τσάντες ( μία σε κάθε τυχερό) ADIDAS, προσφορά του  καταστήματος RUNNER ATHLETICS Δημ. Κούτσικα Μεσσήνη, η Αγγελική Κουλουμπού και ο Χρήστος Κερκεμέζος.

3ο Δώρο:Δωροεπιταγή 50€ προσφορά του καταστήματος ΕΡΓΑ ΤΕΧΝΗΣ & ΚΟΡΝΙΖΕΣ ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΡΔΟΝΟΥΡΗ στη Μεσσήνη, ο Δημήτρης Πράσινος

 

Τις απονομές των επάθλων και των δώρων πραγματοποίησαν εκπρόσωποι των χορηγών μας, ο τεχνικός διευθυντής της AUTOVISION IKTEO K. Μασουρίδης, ο κ. Βασίλης Ζώης του καταστήματος αθλητικών ειδών RUNNER, ο κ. Κώστας Κορδονούρης (Κορνίζες-έργα τέχνης), ο Παναγιώτης Κωνσταντινόπουλος ιδιοκτήτης του ΜΕΝΟΥ Κεντρική Πλατεία Μεσσήνης καθώς και  τα μέλη του Δ.Σ του Ομίλου, Γιάννης Λυμπερόπουλος (Πρόεδρος), Στάθης Χρήσιμος (Αντιπρόεδρος) Βασίλης Δρακόπουλος (Γεν. Γραμματέας), Γρηγόρης Αποστολόπουλος (Ταμίας) και Δημήτρης Δημητρακόπουλος (Έφορος).

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Παρασκευή 29/5/2015 1η ημέρα:

Καλογεράκου – Κορδονούρη 2-6/4-6, Γκιάτα – Ηλιόπουλος 6-1/6-0, Φωτεινόπουλος – Αργάνης 1-6/1-6, Σπανός Δ. –Τσακόπουλος Ι. 6-4/6-4, Καλυβιώτη – Ρήγκου 6-1/6-0, Αρλότα – Πουλακίδας 6-3/6-3, Καλογερόπουλος – Σιάμητας 4-6/4-6, Φωτεινόπουλος Φ. – Πράσινος 6-0/6-2, Σπανός Θ. – Δημητρακόπουλος Δ. 7-6/6-7/11-9

Σάββατο 30/5/2015 2η ημέρα:

ΠΡΩΙ Κατσαρός – Κουλουμπός 3-6/0-6, Κορδονούρη – Στραβάκου 6-4/6-5, Κουστένη – Σταυριανέας 1-6/0-6, Κουλουμπού – Αντωνίου 0-6/1-6, Βλάχος – Πουλακίδας 6-4/6-2, Χαλασοχώρη – Καραναγνώστη 0-6/1-6, Εξηνταβελώνη – Παπαηλιού 6-2/6-0, Γκουντάνη – Χασομέρη 7-6/4-6/3-10, Μιχαλόπουλος – Τσίκινης Σπ. 6-4/6-2 ΑΠΟΓΕΥΜΑ Καραναγνώστη – Μπουγιούκου 6-0/6-1, Αντωνίου – Προδρόμου 6-0/6-1, Καλοφωλιάς – Κατσαρός 6-1/6-2, Φωτεινοπούλου – Παπαηλιού 6-2/4-6/7-10, Αρλότα – Βλάχος 6-0/6-1, Χρήσιμος – Κουστένης 6-1/6-2, Χρυσανθακόπουλος – Mαούνης 6-4/7-6, Λυμπερόπουλος – Καρνούσκος 6-2/2-6/10-8, Γκουντάνη – Ανδριανοπούλου 2-6/7-6/10-8, Τσίχλης – Πράσινος 6-4/6-1, Μαλαπάνης - Τσακόπουλος 6-4/1-6/14-12

Κυριακή 31/5/2015 3η ημέρα:

Καλοφωλιάς – Κουλουμπός 3-6,6-3,10-7, Σπανός Δ - Μαλαπάνης 6-7/6-7, Παντελίδης – Μπάλας 0-6/2-6, Φωτεινόπουλος Φ. – Τσίχλης 6-1/7-5, Μάλαμας - Μαούνης 6-4/6-3, Κουλουμπού - Προδρόμου 4-6/2-6, Στραβάκου – Καλογεράκου 6-2/5-7/8-10, Χαλασοχώρη – Μπουγιούκου 7-6/6-4, Γκιάτα – Αποστολόπουλος 1-6/4-6, Εξηνταβελώνη – Φωτεινοπούλου 6-1/6-0, Σπανός Ευθ. – Παπαγεωργακόπουλος 6-3/6-1, Μιχαλόπουλος – Μπίτζας 6-0/6-2, Καλυβιώτη – Αγραπίδη 6-3/6-3, Χρήσιμος – Σταυριανέας 1-6/3-6, Χασομέρη – Ανδριανοπούλου 6-2/6-3, Μουρτζάνος – Παναγόπουλος 4-6/2-6, Φωτεινόπουλος Π - Μαραβάς 6-3/3-6/10-2.

Δευτέρα 1/6/2015 4η ημέρα: 16:00 Αργάνης - Μαραβάς 6-2/6-3, 17:30 Λυμπερόπουλος - Πετρόπουλος 6-4/4-6/10-7, Αποστολόπουλος - Ηλιόπουλος 6-1/6-2, Ξυδιάς - Ζέρβας 5-7/7-6/10-3, 19:00 Παντελίδης - Πατριαρχέας 3-6/6-4/3-10, Χρυσανθακόπουλος - Μάλαμας 1-6/3-6, Δρακόπουλος - Παναγόπουλος 4-6/5-7, 20:30 Δημητρακόπουλος - Παπαγεωργακόπουλος 6-2/6-1, Παναγιωτόπουλος-Παναγόπουλος/Δρακόπουλος-Καλοφωλιάς 2-6/1-6

Tρίτη 2/6/2015 5η ημέρα: 16:00 Μπαζιωτόπουλος/Κερκεμέζος – Σπανός Ε/Πετρόπουλος  6-3/3-6/10-6,17:30 Παναγιωτόπουλος – Ζέρβας 6-2/6-4, 18:00 Τσακόπουλος – Δουκουμόπουλος 6-4/6-4 19:00 Αποστολόπουλος/Δημητρακόπουλος-Μαραβάς/Χατζηθεοχάρους 1-2, Μπίτζας – Τσίκινης 0-6/1-6, 19:30  Σταυριανέας– Δουκουμόπουλος 6-3/6-1, 20:30 Καλογερόπουλος – Λύρας 6-3/6-2.

Tετάρτη 3/6/2015 6η ημέρα: 17:00 Πατριαρχέας – Ξυδιάς/Λυμπερόπουλος-Τσίκινης 0-2, 19:00 Δρακόπουλος- Μουρτζάνος 6-3/3-6/10-6, , Καρνούσκος – Πετρόπουλος 6-3/3-6/1-10, 20:30 Σιάμητας – Λύρας 7-6/7-5 , Τσακόπουλος-Αρλότα/ Μαραβας- Χατζηθεοχάρους 6-1/6-1.

Πέμπτη 4/6/2015 7η ημέρα: 17:30 Πατριαρχέας - Μπάλας 7-6/3-6/11-9, 18:00 Λυμπερόπουλος- Μιχαλόπουλος 5-7/2-6,  19:00 Ρήγκου – Αγραπίδη 3-6/2-6,  Φωτεινόπουλος-Μπίτζας/ Δρακόπουλος- Καλοφωλιάς 6-3/4-6/5-10, Παναγιωτόπουλος - Ξυδιάς 6-4/6-7/7-10,  20:30,  Χρήσιμος-Καλογερόπουλος/ Μπαζιωτόπουλος-Κερκεμέζος 2-6/2-6, Πουλακίδας-Καρελάς /Τσίκινης - Λυμπερόπουλος 6-2/6-0.

Παρασκευή 5/6/2015 8η ημέρα: 10:00 Αργάνης - Σπανός Ε. 6-4/6-3 17:00 Μπάλας - Σιάμητας, 6-3/6-1, 17:30 Τσακόπουλος - Αρλότα 4-6, 3-6, 19:00 Μάλαμας - Κουλουμπός 1-2 set, Φωτεινόπουλος - Μαλαπάνης 3-6,4-6. 20:30 Καλοφωλιάς - Δημητρακόπουλος 0-2 (2-6, 4-6).

Σάββατο 6/6/2015 9ημέρα: 10:30 Παναγόπουλος – Ξυδιάς 0-6/4-6, Αποστολόπουλος - Πατριαρχέας 2-6/2-6, 15:00 Μιχαλόπουλος - Αργάνης 1-6,2-6, Χαλασοχώρη-Εξηνταβελώνη 0-6,3-6, 16:30 Δημητρακόπουλος - Κουλουμπός 6-3,6-7,4-10,Τσακόπουλος-Αρλότα / Κερκεμέζος- Μπαζιωτόπουλος 6-3,6-0, 18:00 Κορδονούρη - Αγραπίδη 3-6,6-2,10-7,Καλυβιώτη - Καλογεράκου 6-1,6-1, , 19:30 Μπάλας - Ξυδιάς, Καρελάς/Πουλακίδας - Δρακόπουλος - Καλοφωλιάς 6-3,6-3.

Κυριακή 7/6/2015 10η  ημέρα των αγώνων. ΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

 14:30 DIV2 Μικρός Τελ. Δημητρακόπουλος Δ. - Μιχαλόπουλος Γ. 3-6/6-4/6-10

Division 3 Ανδρών: Ημιτελιοί, 09:30 Ξυδιάς - Μπάλας 6-4/6-3   14:30 Πατριαρχέας - Μαλαπάνης 7-5/5-7/0-10 (ΟΑ Καλαμάτας).

Division 1 Γυναικών:  16:30  Μικρός τελικός Γκουντάνη - Προδρόμου 2-6/6-0/10-7.

Division 2 Γυναικών :  14:30 Τελικός   Καραναγνώστη - Εξηνταβελώνη 6-3/6-0.

 Division 3 Γυναικών : 12:30 Τελικός Καλυβιώτη Κων/να (ΣΑ Μεσσήνης) - Κορδονούρη Νικολέτα (ΣΑ Μεσσήνης) 6-4/6-4, 14:30, Μικρός Τελικός: Καλογεράκου Όλγα (ΟΑ Καλαμάτας)  - Αγραπίδη Μαρία (ΟΑ Καλαμάτας) 4-6/2-6

Διπλά Ανδρών 12:30 Τσακόπουλος Δημήτρης/Αrlotta (ΣΑ Μεσσήνης)- Καρελάς Παν/Πουλακίδας Νικ (ΟΑ Καλαμάτας) 7-6/7-6.

Σάββατο  13/6/2015  ΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΑΝ

Division 1 Ανδρών: Σάββατο  13/6 και ώρα 18:30Τελικός Arlotta Fabri ΣΑ Μεσσήνης - Σταυριανέας Γιώργος Καλαμάτα,  1-6,3-6.

Κυριακή 14/6/2015  ΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΑΝ

Division 2 Ανδρών: Κυριακή 14/6 και ώρα 17:00 Τελικός Κουλουμπός Χαρ. ΟΑ Καλαμάτας - Αργάνης Πέτρος 1-6,5-7.

Division 3 Ανδρών: Κυριακή  14/6 και ώρα 17:00Τελικός Ξυδιάς Παν - Μαλαπάνης Νικήτας 1-6,2-6.

Division 1 Γυναικών: Κυριακή  14/6 και ώρα 18:30 Τελικός Αντωνίου Αναστασία (Αεκ Τρίπολης) – Χασομέρη Βάνα (Μεγαλόπολη) 6-0/6-2.

Division 2 Γυναικών : Κυριακή  14/6 και ώρα 18:30 Μικρός Τελικός Χαλασοχώρη Σοφία- Παπαηλιού Bάσια (Αεκ Τρίπολης) 6-4/4-6/10-4.

 

Πολυμέσα

Έκθεση εικόνων

Τελευταία Νέα

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

mnwall-separator
Ολοκληρώθηκαν επιτυχώς τον Αυγουστο του 2019 οι εργασίες…

ΕΝΑΡΞΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΤΑΠΗΤΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ Νο 2

mnwall-separator
Με τη γραμμογράφηση του αγωνιστικού χώρου, που θα…

ΧΟΡΗΓΙΑ ΧΟΡΤΟΚΟΠΤΙΚΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ

mnwall-separator
Το Διοικητικό Συμβούλιο καθώς και τα μέλη του…